7 Renk 7 Şehir ve Engelsiz istihdam
8 Temmuz 2022

Türkiye Spastik engelliler federasyonu başkanı Murat ARSLANHAN’ın moderatörlüğünü yaptığı  “ Engelsiz İstihdam” konulu panele konuşmacı olarak Prof.Dr. Tuncay GÜLLÜOĞLU, Dr. Öğretim üyesi Ömer Nasuhi ŞAHİN, Öğr. Gör. Metin ÖKSÜZ ve Araş. Gör. Abdullah Erol katıldılar.

Konuşmacıların engelli vatandaşlarımızın iş ve günlük hayatlarında karşılaştıkları sorunların çözüm yollarını anlattıkları panel Erzincan Belediyesi çok amaçlı salonunda engelli vatandaşlarımızın da aralarında bulunduğu kalabalık dinleyiciler tarafından ilgi ile izlendi.

 Açılış konuşmasında Türkiye Spastik engelliler federasyonu başkanı Murat ARSLANHAN   “7 Renk 7 Şehir Engelsiz İstihdam” Projesinin, Engelli grupların sosyal ekonomik, kültürel, sportif, hukuki ve mesleki yönlerden topluma ve çalışma hayatına kazandırmak ve hayat standartlarını yükseltmek amacıyla düzenlenen ortak bir çalışma olduğunu vurgulayarak.

“ Daha önce, İstanbul, Ankara Antalya, Trabzon, Balıkesir, Gaziantep şehirlerinde gerçekleştirilen çalışmaların son durağı Erzincan olan bu çalışmaya katkılarından dolayı konuklarımıza teşekkür ediyorum.

Projenin hedefleri içinde bana çok dokunan bir madde var. Neden derseniz hiçbir şey göründüğü gibi değil. Bende vücudunda keser sapı büyüklüğünde bir metali taşıyan yüzde elli beş oranında bir engelliyim.

İşte bu projenin bir parçası da,” Tutumsal bariyerleri  ve öğretilmiş çaresizliği aşmak ve çalışabilecek durumda olan engelli bireylerin aktif istihdama geçişini desteklemek.”  Olduğunu vurguladı.

Panel konuşmacıların hitabından sonra soru-cevap bölümü ile tamamlandı.