Milli Egemenlik Anadolu Lisesi\'nde yapımı tamamlanan spor tesisi açıldı

Milli Egemenlik Anadolu Lisesi\'nde yapımı tamamlanan spor tesisi  açıldı

Erzincan'da SODES kapsamında Milli Egemenlik Anadolu Lisesi'nde yapımı tamamlanan spor tesisi düzenlenen törenle açıldı.


Erzincan Valiliği koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen SODES projesi kapsamında ve Erzincan Belediyesi'nin katkıları ile yapımı tamamlanan spor tesisinin açılışı yapıldı. Açılışa Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Vali Yardımcısı Fatih Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.Program öncesi halkoyunları ekibi tarafından halkoyunları gösterisi yapıldı. Ardından programın açılış konuşmasını yapan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi Müdürü İlhami Erdoğan; Milli Egemenlik Anadolu Lisesi'nde 2013 yılının Eylül ayından itibaren okul bahçesinin düzenlenmesi kapsamında yapılan SODES projesinin tamamlandığını belirtti. Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir ise konuşmasında " Erzincan'da göreve başladığım günden beri şehrimizin öncelikli konularının başında eğitim olacak dedik. Erzincan'ın eğitimde başarısını nasıl daha yukarı çıkartırız düşüncesi içerisinde olacağız.


Belediye Başkanımızında eğitime büyük desteği var. Kendisinin bir projesi var. İnşallah bu projeyi yazın hayata geçirecez. Tüm okullarımızı bahçe düzenlemesi ile birlikte spor tesislerine kavuşturacağız. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin okullarına geldiklerinde her türlü imkana sahip olmalarını istiyoruz. Erzincan'ı eğitim noktasında arzuladığımız hedefe getirme gayreti içerisindeyiz." dedi. Konuşmanın ardından Vali Akdemir, Başkan Başsoy ve diğer protokol mensupları tarafından yapımı tamamlanan spor tesislerinin Açılışı yapıldı.

Haber Galeri