KIZILAY, MADEN SUYU İLE DÜNYAYA ERZİNCAN’DAN AÇILACAK

KIZILAY, MADEN SUYU İLE DÜNYAYA ERZİNCAN’DAN AÇILACAK

Türk Kızılayı tarafından Erzincan'da yaptırılan ve son teknolojinin kullanıldığı maden suyu fabrikası yapımında sona yaklaşıldı. E-5 Erzurum yolu üzerinde 360 dönüm arazi üzerine kurulan, Türk Kızılayı Erzincan Maden Suyu fabrikası ,Çarşamba günü deneme üretimlerine başlayacak.

3 Mayıs Cumartesi günü fabrikadaki son durum ve çalışmalar hakkında bilgi almak amacıyla Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Ak Parti İl Başkanı Burhan Çakır, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Polat ve Kızılay Şube başkanı Ferit Bayata maden suyu fabrikasını ziyaret ettiler.

Heyete eşlik eden Fabrika müdürü Muhammer Tutuş çalışmalar hakkında bilgi sundu. Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy  “Yaklaşık bir yıl önce yapımına başlanan Kızılay maden Suyu fabrikası Çarşamba günü deneme üretimine başlayacak. Türkiye’nin üretim kapasitesi açısından ikinci büyük fabrikası olacak. Erzincan’ın tanıtımı açısından önemli bir konuma sahip olan fabrikamızın şehrimizde inşa edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu büyük tesisin Erzincan’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir ise “Erzincan’a çok büyük yatırımlar yapıldı. Kızılay madensuyu fabrikamızın Erzincan’a kazandırılmasın da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Umuyorum ki bu büyük yatırımlar daha büyük yatırımları da beraberinde getirir.” Dedi.

Haber Galeri