Anneler Günü Mesajı

Sevginin, şefkatin, bağlılığın emsalsiz temsilcileri olan annelerimizi hatırladığımız anlamlı bir günün içersindeyiz.
Çocuklarını aylarca bedenlerinde taşıyan, karşılıksız sevgileriyle büyüten, hayatının sonuna kadar evlatlarına desteklerini esirgemeyen annelerimizin haklarını ödeyebilmemiz mümkün değildir.
Nitekim “Cennet annelerin ayakları altındadır” kutlu seslenişi bunun en bariz kanıtıdır.
Annelerimizin hatırlanması, onlara karşı görevlerimizin eksiksiz yerine getirilmesi, ellerinin öpülmesi yalnızca bir günle sınırlı olmamalıdır.
Onların hayatımızdaki vazgeçilmez ve yeri dolmaz değerlerini her fırsatta göstermemiz hem inançlarımızın gereğidir, hem de var oluşumuzun gerektirdiği büyük bir sorumluluktur.
Anne; vatandır, anne topraktır, anne fedakârlıktır, anne candır. Bağımsızlık ruhumuzun, vatan sevgimizin bahçıvanıdır anne.
Bugün bu topraklarda Al Bayrağımızın altında huzurla, güvenle yaşayabiliyorsak eğer, vatan uğruna can vermeyi göze almış aziz şehitlerimizin ve onları yetiştiren kutlu analarımızın sayesinde yaşıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle başta çocuklarını genç yaşta vatan topraklarına emanet eden muhterem şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin anneler gününü kutluyor, saygılar sunuyorum.

Bekir Aksun
Erzincan Belediye Başkanı