Başkan Aksun’dan Miraç Kandili Mesajı

Miraç kandiline ulaşmanın mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz İdrak edeceğimiz Miraç Kandilinin yediden yetmişe bütün milletimize, İslam Alemine ve tüm insanlığa hayır, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, tüm hemşehrilerimin bu aydınlık gecelerini tebrik ediyorum.

Recep ayının 27'nci gecesi olan bu mübarek günde Alemlererahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Cebrail Aleyhisselam'ın rehberliğinde Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükseldi.

Mirac-ı Nebi'nin sırrına vakıf olmanın yollarından biri de ibadet etmektir. Dermanımızın Rabbimizde olduğunu aklımızdan hiçbir zaman çıkarmamalıyız. Sevgili Peygamberimizin Miraç'tan hediye olarak getirdiği Bakara suresinin 21. ve 22. Ayetlerinde; “Ey insanlar! Sizi ve sizden öncekileri yaratan Rabbinize ibadet edin ki, Allah'a karşı gelmekten sakınasınız. O, yeri sizin için döşek, göğü de bina yapan, gökten su indirip onunla size rızık olarak çeşitli ürünler çıkarandır” buyuruyor. Rabbim bizlere bu gecede halis ve samimi bir ibadette bulunmayı nasip etsin. Şu günlerde ülkemizi tehdit eden koronavirüs belasından ülkemizin kurtulması için Allah’a sığınıp tedbiri elden bırakmayalım.Yüce Allah’a ülkemizi, bütün Müslümanları ve insanlığı bu felaketten koruması için dua edelim. Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve Sağlık Bakanlığımızın aldığı kararlara uyalım.B u salgının daha da yayılmaması için kandil dualarımızı evlerimizde eda edelim.

Hassas ve sorunlu dönemeçlerden geçtiğimiz şu günlerde Mirac-ı Nebi'ye hürmeten, kırılan kalpleri onarmak, yıkılan köprüleri yeniden kurmak, unuttuklarımızı bir daha hatırlamak, kaybettiklerimizin peşine düşmek yapmamız gereken vazifelerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve bütün İslâm âleminin mübarek Miraç Kandilini tebrik ediyorum.

 

Bekir Aksun

Erzincan Belediye Başkanı