Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ÇÖP TOPLAMADA YENİ SİSTEM

Buradasınız: Haberler - Çöp Toplamada Yeni Sistem

1153 görüntülenme - Tarih: 22.03.2016    YAZDIR

Daha temiz bir çevre için çalışmalarını sürdüren Erzincan Belediyesi, kent genelinde çöp toplama sistemini değiştiriyor. Pilot bölge olarak seçilen Yavuz Selim Mahallesinde alınan olumlu tepkilerin akabinde Mengüceli mahallesi Kamu lojmanları mevkinde çalışmalara başlandı.  Yeni sistemde, her apartmana ait bir plastik ve kapaklı çöp konteynırları ile her sokağa bir adet geri dönüşüm kutusu yerleştirildi.

 

Konteynerlerin Bu uygulamayla çevreye ve insanlığa büyük zarar veren atıklar titizlikle toplanacak. Atıkların toplanması, yeniden kullanımı, geri kazanımı ve geri dönüşümü gibi yönetimler uygulanarak, doğal kaynakların korunması ve çevre bilincinin arttırılması hedefleniyor.

 

Ayrıca şehirde daha önceden belirlenen noktalara yer altı çöp konteyneri yerleştiriyor. Yeni sistemde, yer altına yerleştirilen her bir konteynerin 3 m3 çöp alabiliyor. Bu sayede hem yer açısından tasarruf sağlanıyor. Hem de kullanılan sistemin sağlık açısından temiz ve hijyenik bir ortam oluşacak. Yeraltı çöp konteynerleri sisteminin iş yükünü de hafifletecek.

 

Erzincan Belediyesi, gerçekleşecek bu uygulamayı kent geneline yaygınlaştırmadan önce, bir anket çalışması ile tüm şehrin fikrini alacak. Uygulamanın yıl içerisinde yaygınlaştırması hedefleniyor.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR