Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
YÜZ BİNLERCE ÇİÇEK TOPRAKLA BULUŞTURULACAK

Buradasınız: Haberler - Yüz Binlerce Çiçek Toprakla Buluşturulacak

850 görüntülenme - Tarih: 09.03.2016    YAZDIR

Erzincan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Bitki Parkında çiçek ve ağaç fideleri yetiştirilerek ihtiyaç duyulan bölgelerde kullanılıyor.

 

Bahar aylarında toprakla buluşturulmak üzere 200 bin adet Çin Karanfili ile Hercai Menekşe ve 10 bin gül çeliği seralarda toprakla buluşmayı bekliyor.

 

Özellikle 2016 yaz sezonunda Erzincan’ın yeşil alanlarının çiçeklerle süsleneceğini söyleyen  Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy; Geçtiğimiz yıllarda şehir genelinde binlerce fidan ve yüz binlerce çiçek fidesi toprakla buluşturulduğunu belirterek, Erzincan Belediyesi olarak kendi bünyemizde oluşturduğumuz Bitki Parkı ile şehrin yeşillendirilmesi için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi. Serada bulunan bitkilerin düzenleme yapılan bölgelere nakledilmek üzere muhafaza edildiğini ifade eden Başkan Başsoy sözlerini şöyle sürdürdü “Kent merkezinde önemli yeşil alan çalışmalarının da startını verdiklerini ifade eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan’ı ülkemizin en yeşil kenti yapmak istediklerini ifade etti. Başkan Başsoy sözlerini şöyle sürdürdü: Yeşil alan hedefimizi yakalamak için 4 ana başlıkta çalışmalar yürütüyoruz.

 

Bunlardan ilki DSİ Yerleşkesine yapmayı planladığımız 40 bin m²’lik meydan kimlikli bir yeşil alan projesidir. Bu alan peyzaj çalışmaları ve sosyal dokular ile prestijli bir hale dönüşecek.

 

Ayrıca şehrimizin doğusunda ve batısında bulunan Geçit ve Vasgirt Dereleri güzergâhında 60 bin m2 yeşil alanı şehrimize kazandıracağız. Bununla birlikte her mahallede, imar planında belirlenmiş yeşil alanlar var. Bu alanların bir kısmına senelerdir hiç çalışma yapılmamış. 100 bin m²’lik yeşil alanın orta vadede hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.

 

Bütün bu çalışmalara ilaveten, kent ormanı bölgesi ile şu an kesimevi ve hayvan barınağı olarak kullanılan bölgeler için de orta vadede planlamalarımız var. Bu alanda şehrin kıyısında önemli bir dinlenme alanı haline dönüşecek.

Tüm bu çalışmalar ile kentimizde kişi başına düşen yeşil alan miktarını 4 m² artırmış olacağız” dedi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR