Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ÖDÜLLÜ PROJE HAYATA GEÇİRİLİYOR

Buradasınız: Haberler - Ödüllü Proje Hayata Geçiriliyor

1173 görüntülenme - Tarih: 10.02.2016    YAZDIR

Erzincan Belediyesi tarafından Sosyal Destek Projeleri kapsamında yürütülen Geleceğiniz Parmaklarınızın Ucunda Projesi’nin 9 alt başlığından biri olan  “Geleceğin Havuzlarda” Projesi hayata geçirildi.

Proje kapsamında 20 çocuğa Erzincan Olimpik Yüzme Havuzunda Yüzme Eğitimi dersleri verilecek. Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün de paydaşı olduğu projede yer alan çocuklar, spor malzemelerini alarak havuzla ve ders öğretmeni ile tanıştılar. Baykal KARATAŞ tarafından verilecek dersler 8 ay sürecek.

Dezavantajlı gurupların hedef alındığı Geleceğiniz Parmaklarınızın Ucunda Projesiyle 200 kişiye çeşitli sanat dallarında eğitimler verilmesi hedefleniyor. 65 yaş üstü hemşehrilerimize resim, İlk ve Ortaokul öğrencilerine tiyatro, bedensel engellilere futbol-ses korosu, ihtiyaç sahibi çocuklara yüzme, ev hanımlarına mefruşat, üniversite gençliğine fotoğrafçılık, zihinsel engelli çocuklara bilgisayar kurslarının yanı sıra Erzincan Belediye’si içerisinde oluşturulacak merkezde bir mağaza kalitesinde “Elbise Geri Dönüşüm Stantları” oluşturulması planlanmaktadır.

 Erzincan Belediyesi’nin SODES kapsamında hazırlamış olduğu 10. Proje olan “Geleceğiniz Parmaklarınızın Ucunda 3” projesi başarının da başarısızlığında insanın kendi elinde olduğunu anlatılmaya çalışıldığı bir farkındalık projesidir.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR