Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
DEV YEŞİL ALAN PROJELERİ GELİYOR

Buradasınız: Haberler - Dev Yeşil Alan Projeleri Geliyor

1671 görüntülenme - Tarih: 09.02.2016    YAZDIR

Şehrimizi, ülkemizin en yeşil kentlerinden biri haline getirme yolunda önemli adımlar atmaya devam eden Erzincan Belediyesi, yürütmeyi planladığı dev yeşil alan projeleri ile 3 yıl içerisinde kişi başına düşen yeşil alan miktarının 4m² artırmayı hedefliyor.

Kent merkezinde önemli yeşil alan çalışmalarının startını verdiklerini ifade eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan’ı ülkemizin en yeşil kenti yapmak istediklerini ifade etti. Başkan Başsoy sözlerini şöyle sürdürdü: Yeşil alan hedefimizi yakalamak için 4 ana başlıkta çalışmalar yürütüyoruz. Bunlardan ilki DSİ Yerleşkesine yapmayı planladığımız 40 bin m²’lik meydan kimlikli bir yeşil alan projesidir. Bu alan peyzaj çalışmaları ve sosyal dokular ile prestijli bir hale dönüşecek.

Ayrıca şehrimizin doğusunda ve batısında bulunan Geçit ve Vasgirt Dereleri güzergahında 60 bin m2 yeşil alanı şehrimize kazandıracağız. Ayrıca her mahallede, imar planında belirlenmiş yeşil alanlar var. Bu alanların bir kısmına senelerdir hiç çalışma yapılmamış. 100 bin m²’lik yeşil alanın orta vadede hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.

Bütün bu çalışmalara ilaveten, kent ormanı bölgesi ile şu an kesimevi ve hayvan barınağı olarak kullanılan bölgeler için de orta vadede planlamalarımız var. Bu alanda şehrin kıyısında önemli bir dinlenme alanı haline dönüşecek.

Tüm bu çalışmalar ile kentimizde kişi başına düşen yeşil alan miktarını 4 m² artırmış olacağız.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR