Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERZİNCANLILAR İSTANBUL’DA BULUŞTU

Buradasınız: Haberler - Erzincanlılar İstanbul’da Buluştu

1125 görüntülenme - Tarih: 03.02.2016    YAZDIR

Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı(EKEV) ile Erzincan Sanayici ve İşadamları Derneği’nin(ERSİAD) organizasyonuyla İstanbul’da Erzincan protokolü ve işadamlarına yönelik yemek programı düzenlendi.

EKEV hizmet binasında düzenlenen programa, Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, AK Parti Milletvekili Av. Serkan Bayram, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, EKEV Başkanı Sadık Ağca, ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli, işadamları ve davetliler katıldı.

Programda davetlilere hitaben bir selamlama konuşması yapan ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli, işadamlarının EKEV’in faaliyetlerine katkıda bulunduğunu belirtti.

EKEV Başkanı Sadık Ağca ise  yaptığı konuşmada; “Erzincan Kültür Eğitim Vakfı, Türkiye’deki il vakıfları arasında eğitime en fazla katkı veren bir vakıf. Vakfımız 1993 yılında eski Bakanlarımızdan Ali Coşkun’un önderliğinde kuruldu, o günden bugüne eğitime katkı yapmaya kesintisiz devam ediyor. 66 öğrenci ile burs vermeye başlayan vakfımız, bugünlerde 4 bin 100 öğrenciye burs vermektedir” dedi.

ERZİNCANLILAR HER ALANDA ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR

Programda konuşan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Erzincan’ın güzel insanları, eğitimde, siyasette, dernekleşmede, nerede bir güzel iş varsa değerli hemşehrilerimiz başarılı çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Bu vakfın kuruluşunda bugüne kadar vakıfta görev alan başkanlar ve yöneticilerine de teşekkür ediyorum. Eğitim bir milletin, bir devletin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesidir. Bu vakıf ve dernek, buradaki işadamlarımızın vermiş olduğu burslarla onlarca yetişmiş insana katkıda bulunmuştur. Bunlardan bir tanesi de Erzincan Milletvekilimiz Serkan Bayram’dır. Milletvekilimiz seçildiği günden itibaren de Erzincan’ımız için çalışmalarını sürdürüyor. Bu Erzincanlılara özgü bir şeydir. Erzincanlıya bir görev verildiği zaman Erzincanlının başını önüne eğdirmemek için, hemşehrilerimizi mahcup etmemek için gecesini gündüzüne katar, hizmet eder. Bunu biz her alanda görüyoruz. Buna en güzel örnek Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımızdır. Son 13 yılda gerçekleştirdiği çalışmaları anlatmaya gerek yık. Bakanımıza sonsuz teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

“EKEV HEDEFLERİNİ YÜKSEK TUTMALIDIR”

AK Parti Erzincan Milletvekili Av. Serkan Bayram, kendisinin de EKEV’in bursları ile eğitimini tamamlandığını hatırlatarak, EKEV’e daha çok sahip çıkılması gerektiğini, 5 bin burs veriyorsak bunun 10 bin yapılması ve hedeflerinin bu olması gerektiğinin altını çizdi. EKEV’i daha iyi yerlerde görmek isteğini vurgulayan Bayram, “Kız ve erkek yurtların ardından, Vakıf Üniversitesini de görmek istiyoruz. 2015 yılında 2 tane seçim geçirdik. İstikrarın olmadığı yerde başarı olmuyor. Son seçimde AK Parti tek başına iktidar oldu. Vatandaşımız istikrarı seçmiştir ” dedi.

Programa katılan Erzincanlılara ilde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, bakırcılığın geliştirileceğini ve Ergan Dağı’nın Dünya’ya tanıtılması için çalışmalar yapacaklarını kaydetti.

Programında daha sonra protokol mensupları ve davetliler, ille ilgili yürütülen çalışmalar hakkında fikir alış verişinde bulundular.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR