Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
KENT KONSEYİ VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ORTAK ORGANİZASYONUNDA YAZAR OKURLARI İLE BULUŞTU

Buradasınız: Haberler - Kent Konseyi Ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortak Organizasyonunda Yazar Okurları İle Buluştu

880 görüntülenme - Tarih: 18.01.2016    YAZDIR

Erzincan Kent Konseyi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kültürel etkinlikler kapsamında Sinan Yağmur ile “Aşkın Göz Yaşları ” başlıklı söyleşi ve imza günü düzenlendi.

18 Ocak 2016 tarihinde Erzincan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda düzenlenen etkinliğe Erzincan Vali Vekili Fatih Kaya, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı, Erzincan Kent Konseyi Başkanı Mehmet Buyruk, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün “İlim ve düşünce dünyasına açılmamızda; kalem ve kalem erbabının, âlimlerin, şairlerin kısacası gönül erbabının payı büyüktür. Biz Anadolu’da büyük zenginlikler içerisinde fakirlik yaşıyoruz. Bizler kendi değerlerimizi zenginliklerimizi tanıyıp onların öğrettikleri doğrultusunda yaşamalıyız” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Sinan Yağmur “ Bu topraklara bütün gönül sevdalıları birer sevgi asması tohumu attı. Can Erzincan’da da bu tohumlar yeşerdi ve birçok gönül ehli yetişti. Ben inanıyorum ki bundan sonra da gök kubbe altında hoş bir seda bırakacak insanlar bu topraklarda yetişecektir.

Ülkemizde çeşitli vasıtalarla sevgi tohumları ekiliyor. Birliğimizi, dirliğimizi bozmak isteyenler var. Geçmişte de oldu. Bu topraklar haçlı savaşlarını, Moğol istilalarını gördü kullandıkları yöntem hep aynı. Bir ülkeyi bölmek isteyenler öncelikle okulları, kütüphaneleri ve camileri yakarlar. Çünkü buralar sevgi kardeşlik eğitim ve öğrenim alanlarıdır. Günümüzde de ülkemizde camiiler, okullar, kütüphaneler yakılıyor. Ancak emellerine ulaşamayacaklar. Birliğimizi dirliğimizi bozamayacaklar.

Bu toraklara 13 Yüz yılda Yunusların, Mevlanalar Hacı Bektaşlar’ın ektiği tohumlar yeşererek Osmanlı İmparatorluğunu kurdu. Gönül ehli ecdadımız bu toraklarda adaleti hoşgörüyü, barışı ve kardeşliği sağladı. Bizler kendi tarihimizi okuyarak öğrenerek dünyaya yaymak bizim görevimizdir” dedi.

Katılımcıların büyük bir ilgiyle dinlediği programın sonunda Şair Sinan Yağmur’a Erzincan Vali Vekili Fatih Kaya çift başlı kartal işlemeli bakır tabak, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Erzincan Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında üretilen tablo şeklinde Türk Bayrağı ve Kent Konseyi Başkanı Mehmet Buyruk Bakır tabak hediye etti.  Daha sonra Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR