Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BAŞSOY: BU MİLLET HER ZAMAN MAZLUMA KUCAK AÇACAKTI

Buradasınız: Haberler - Başsoy: Bu Millet Her Zaman Mazluma Kucak Açacaktı

710 görüntülenme - Tarih: 17.01.2016    YAZDIR

Ukrayna da yaşanan çatışmalarda mağdur olan Ahıska Türkleri’nin ilimize gelişinde emeği geçenlerin onuruna yemek programı tertiplendi.

16 Ocak Pazar günü düzenlenen programa  Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ve eşi, Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve eşi, Üzümlü İlçe Kaymakamı Fatih Acar, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, protokol mensupları ile Ahıskalı aileler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan  Dünya Ahıska Türkleri Birliği Başkanı Ziyatdin Kassanov “Türkiye Devletinin, Ahıska Türklerinin dualarında olacak. Ben tüm Ahıskalılar adına sizlere sonsuz teşekkürlerimi bildirmek istiyorum.” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Müslümanlar zalimden, zulümden, adaletsizlikten kaçarak, huzura doğru hicret etmektedir. Bizler ensar anlayışı ile muhaciri kucaklamakla mükellefiz. Ahıskalı kardeşlerimiz büyük acılar çektiler. Türkiye sadece bizim değil dünyada ki bütün soydaşlarımızın da vatanıdır. Ülkemiz merhametin ve şefkatin adresidir. Kapılarımızı çevremizdeki bütün mazlumlara açtık.Bu millet her zaman mazluma kucak açacaktır. Biz büyük bir medeniyetin evlatlarıyız. Büyük bir milletiz ve güçlü bir devletimiz var.” dedi.

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ise Ahıskalı Türklerinin tek suçlarının Müslüman ve Türk olmak olduğunu belirterek, “Ahıskalı soydaşlarımıza, kardeşlerimize evimizi, gönlümüzü açmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından  Ahıska Türklerinin yaşadığı sürgünler sinevizyon gösterisi olarak sunuldu.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR