Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
EL İŞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER SERGİLENDİ

Buradasınız: Haberler - El İşi Göz Nuru Ürünler Sergilendi

1809 görüntülenme - Tarih: 03.01.2016    YAZDIR

Erzincan Belediyesi İş-Kur işbirliğinde meslek edindirmek, istihdam oluşturmak ve ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla açılan Sepet, Dekoratif Tablo ve Bakır İşlemeciliği kurslarının sertifika töreni ve kursiyerlerin yapmış oldukları ürünlerinin sergi açılışı programı gerçekleştirildi.

4 Ocak Pazartesi günü Erzincan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programa Erzincan Vali Vekili Ahmet Türköz, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Ak Parti İl Başkanı Orhan Bulut, Erzincan Belediye Başkan Yardımcıları Halit Mutlu, Karabey Atıcı, Sami Mollaoğulları, kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “24 projemizden biri olan Meslek Edindirme Kurslarımız Belediyemiz ve İŞ-KUR ortaklığı ile El İşçiliği Bakır kursu, Sepet Örgü Kursu, Dekoratif Tablo Yapımı kursu olmak üzere 2015 yılı içerisinde 3 alanda toplam 92 kursiyerimiz kurs almıştır. 5 ay süren bu kurslarda unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımız yeniden hayat bulmuştur.

Belediyemiz bünyesinde açtığımız bu kurslarımız için çok yoğun talep oluşmuştur. Bu gün itibari ile daha ilanına çıkmadığımız 2016 yılında açacağımız kurslarımız için 400 kişinin üzerinde bizzat belediyemize müracaat yapılmıştır.

Bu çalışmalarımızın yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi daha kapsamlı ve kurumsal bir yapıda devam ettirmek için yeni tahsis ettiğimiz modern binamızda (Erzincan Belediyesi Meslek ve Eğitim Kursları) ERMEK adıyla yapacağımız çalışmalarımız 2016 yılı sosyal belediyecilik adına ciddi ve önemli adımlar atacağımız yıl olacaktır. Bu kursların açılmasında başta kıymetli hocalarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim ”dedi.

Erzincan Vali Vekili Ahmet Türköz ise “ Buradaki kurslardan asıl amaç ev ve Erzincan ekonomisine katkı sağlamaktır. Devletimizin sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanarak çeşitli işletmeler kurabilirsiniz ” dedi.

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi ve açılan sergi ziyaret edildi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR