Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERZİNCAN BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ DAHA TEMİZ BİR ERZİNCAN İÇİN, ÖĞRENCİLERE TEMİZLİK EĞİTİMLERİ VERMEYE DEVAM EDİYOR.

Buradasınız: Haberler - Erzincan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Daha Temiz Bir Erzincan İçin, Öğrencilere Temizlik Eğitimleri Vermeye Devam Ediyor

1059 görüntülenme - Tarih: 22.12.2015    YAZDIR

Erzincan Belediyesi, öğrencilere çevre bilinci ve geri dönüşüm konularında eğitimler vererek çevre bilincini çocuklardan aile fertlerine ulaştırmayı hedefliyor.

 

Proje kapsamında, Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından okullarından alınan öğrencilere Erzincan Belediyesi’nin kendi bünyesinde oluşturduğu Çevre Eğitim Merkezi’nde çevre bilinci ve geri dönüşüm konularında bilgiler veriliyor.

 

23 Aralık Çarşamba günü Erzincan Belediyesi Çevre Eğitim Merkezini ziyaret eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy öğrencilerle birlikte derslere katıldı.

 

Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Her şey eğitimle başlayıp eğitimle biter. Erzincan Belediyesi olarak çevre bilinci oluşturmak amacıyla ciddi çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Atıkların toplanması ve bu atıkların tasnif edilmesi için küçük yaştaki çocuklarımızdan başlamak üzere tüm hemşehrilerimize gerekli eğitimin verilmesini hedefliyoruz. Erzincan Belediyesi bünyesinde oluşturduğumuz Çevre Eğitim Merkezi’nde atıkların çevreye verdiği zararları anlatılıyor. Bu eğitimler sayesinde ben inanıyorum ki şehrimiz, çevre bilinci oluşturularak ileriki aylarda ülkemizin en temiz şehri olacak. Amacımız gelecek nesillere temiz bir çevre oluşturmak. Bunun için gerekli çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Verilen eğitimin ardından Başkan Başsoy onlara öğrencilerle masa tenisi oynayarak onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Ziyarette Başkan Başsoy’a, Belediye Başkan Yardımcıları Halit Mutlu, Karabey Atıcı ve Sami Mollaoğulları da eşlik ettiler.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR