Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ENGELLİLERDEN BELEDİYEMİZE ZİYARET

Buradasınız: Haberler - Engellilerden Belediyemize Ziyaret

909 görüntülenme - Tarih: 02.12.2015    YAZDIR

Türk Kızılayı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Abdullah Çelikkol ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Ayşe Sarıyer, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’u makamında ziyaret ettiler.

3 Aralık Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarette Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Dünya nüfusunun %10’unu engelliler teşkil etmektedir. Önemli olan engelsiz bir ülke haline gelmektir.

 Engelli vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek ve tüm hizmetlerden eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, çağdaş toplum ve çağdaş devlet olmanın en önemli göstergelerinden biridir. Biz Erzincan Belediyesi olarak birçok ilke imza attık.Cuma günü de engelli kardeşlerimize yönelik bir konser veriyoruz.Konserimize tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum.” dedi.

Engellilere uyumlu kaldırım rampalarından, otobüslere, ücretsiz toplu taşımadan, her arayana anında hizmet veren engelli nakil aracına, engelsiz şehir ve engelsiz kurum çalışmalarından, vergi ve su ücretlerinde indirime kadar birçok çalışma ile engellilerin hayatlarını kolaylaştırma çabası içerisinde olduklarını vurguladı.

Türk Kızılayı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Abdullah Çelikkol ise Erzincan Belediyesinin engellilere yönelik çalışmalarından duyduğu memnuniyetini ifade ederken belediyecilik anlayışının geliştiğini ve değiştiğini, bu kapsamda belediyeden daha modern ve daha sosyal çalışmalar beklediklerini söyledi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR