Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ŞEHİR TİYATROLARI ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Buradasınız: Haberler - Şehir Tiyatroları Çalışmalarına Devam Ediyor

2164 görüntülenme - Tarih: 16.11.2015    YAZDIR

Erzincan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Tiyatro Okulu çatısı altında bir yandan haftanın 7 günü eğitimlerini sürdürürken, diğer yandan da yeni sergileyecekleri oyun için çalışıyor. Yıl içersinde iki oyun sergileyen Şehir Tiyatroları 7 den 70’e herkesin büyük beğenisini kazandı.

 

Erzincan Belediyesi, Çarşı Mahallesinde bulunan tesislerini kültürel ve sosyal aktivitelerin yönetildiği bir alan olarak kullanmaya başladı. Bu kapsamda şehir tiyatrolarına tahsis edilen yerde, kentimizdeki önemli bir eksikliğin giderilmesi adına kurulan Şehir Tiyatroları, 95 kişilik ekiple Aralık ayında sergileyecekleri “Biz Daha Çocuğuz” isimli oyunu için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Sanata ve sanatçıya değer veren yönetim anlayışıyla kültürel ve sosyal aktivitelere önem veriyoruz. Bu anlamda, gençlerimize ve çocuklarımıza tiyatroyu sevdirmek, kendilerini doğru ifade edebilme ve sosyal ilişkiler kurmalarına yardımcı olacak ücretsiz tiyatro kursları veriyoruz. Kurs alan öğrencilerimizin içinden mutlaka büyük sanatçılar da yetişecektir. Belediyemiz çatısı altında her yıl birkaç oyun sahneleyeceğiz.” dedi.

 

Kurs eğitmeni Oğuz Alpaslan ise sanata ve sanatçıya verdiği desteklerden dolayı Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve ekibine çok teşekkür etti.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR