Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BAŞSOY: REKOR SEVİYEDE ALTYAPI VE ÜSTYAPI ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİK

Buradasınız: Haberler - Başsoy: Rekor Seviyede Altyapı Ve Üstyapı Çalışması Gerçekleştirdik

983 görüntülenme - Tarih: 15.11.2015    YAZDIR

Erzincan Belediyesi, bu yıl gerçekleştirdiği asfalt ve kaldırım çalışmaları ile kent tarihinin en büyük üst yapı çalışmasına imza attı. Asfalt ve kaldırım çalışmaları sonucu şehrin toplam yol ağının  %95’inde asfalt ve kaldırım çalışması yürütüldü.

 

Belediye ekipleri tarafından son olarak Cumhuriyet mahallesinin kuzey kesimlerinde çalışmaya başlandı. Geçtiğimiz aylarda mahallede bütün kaldırımların yenilenmesi için yürütülen çalışmaların tamamlanması akabinde, asfaltlama çalışmaları başladı.

 

Mahallenin tamamında kaldırım ve asfalt çalışmaları için yaklaşık 4,5 milyon TL’lik bir projenin yürütüldüğünü ifade eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kentte 550 gün gibi kısa bir sürede 15 mahalleyi asfaltladıklarını belirtti.

 

Başsoy açıklamasını şöyle sürdürdü “Çalışmalarımızı belli bir program çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Şehrimizde hizmet girmemiş mahalle ve sokak bırakmamakta kararlıyız. Çok kısa bir sürede rekor seviyede altyapı, asfalt ve kilit parke kapama çalışması gerçekleştirdik. Planlı ve programlı bir şekilde tüm hemşehrilerimize ulaştık. Çalışmalarımız Cumhuriyet mahallelerinde devam ediyor. Amacımız çalışma sezonu kapanmadan bu mahallede asfalt kaplama çalışmalarını tamamlamak. Son 550 günde 850 bin m2 asfalt çalışması ve 250 Bin m2 kaldırım çalışması yürüttük. 2017 yılı sonunda şehirde asfalt ve kaldırım problemi olan sokak kalmayacak.” Dedi.

 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR