Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ÇÖP TOPLAMA SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRİYORUZ

Buradasınız: Haberler - Çöp Toplama Sistemini Değiştiriyoruz

1269 görüntülenme - Tarih: 10.11.2015    YAZDIR

Pilot bölge olara Daha temiz bir çevre için çalışmalarını sürdüren Erzincan Belediyesi, kent genelinde çöp toplama sistemi ile ilgili bir çalışmayı başlattı. Belirlenen bir bölgede, pilot uygulamaları başlatılan sistemde, her apartmana ait bir plastik ve kapaklı çöp konteynırları ile her sokağa bir adet geri dönüşüm kutusu yerleştirildi.

 Özellikle geri dönüşüm konusunda büyük hassasiyet gösteren Erzincan Belediyesi, oluşturduğu ekiplerle kapı kapı dolaşarak pilot uygulama yapılan Yavuz Selim Mahallesi kuzey kesiminde yaklaşık 20 sokaktan oluşan bölgede hemşehrilerimizi bilgilendiriyor. Konteynerlerin Bu uygulamayla çevreye ve insanlığa büyük zarar veren atıklar titizlikle toplanacak. Atıkların toplanması, yeniden kullanımı, geri kazanımı ve geri dönüşümü gibi yönetimler uygulanarak, doğal kaynakların korunması ve çevre bilincinin arttırılması hedefleniyor.

Bölgede uygulamayı bizzat ziyaret ederek yerinde inceleyen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, atık toplama yöntemi ile ilgili bir değişiklik yapmak istediklerini söyleyerek, hedeflerin daha temiz bir Erzincan olduğunu ifade etti. Başsoy sözlerini şöyle sürdürdü:

Şehrimizin daha temiz bir görünüme sahip olması için elimizden gelen bütün imkanları seferber ediyoruz. İki yıldır konu üzerinde titizlikle çalışıyoruz. Hemşehrilerimize daha kaliteli bir yaşam sunmak adına yeni konteynırlarımızı belirlenen noktalara yerleştiriyoruz. Temiz bir gelecek için belediye olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. İleriki dönemlerde yer altı çöp konteynırlarını da çoğaltarak hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. " dedi.

Erzincan Belediyesi, gerçekleşecek bu uygulamayı kent geneline yaygınlaştırmadan önce, bir anket çalışması ile tüm şehrin fikrini alacak. Uygulamanın 2016 yılı içerisinde yaygınlaştırması hedefleniyor.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR