Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BAYRAMLAŞMA TÖRENİ BELEDİYEMİZDE YAPILDI

Buradasınız: Haberler - Bayramlaşma Töreni Belediyemizde Yapıldı

1737 görüntülenme - Tarih: 24.09.2015    YAZDIR

Erzincan'da toplu bayramlaşma töreni Kurban Bayramının ikinci gününde Erzincan Belediye Sarayın da düzenlendi. İl protokolünün katıldığı bayramlaşma töreninde birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Törene Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Milletvekili Dr Talha Erol Durmaz,3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Ekrem Çağlar Erzincan Belediye Başkan Vekili Halit Kalbur, Siyasiler , il protokolü, askeri ve mülki erkân, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Kurban Bayramının ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını dileyen Erzincan Milletvekili Dr. Taha Erol Durmaz “Milletimiz tek bayrak altında tek vatanı paylaşma arzusundadır. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlar bilmelidirler ki biz bu vatan uğruna can vermiş, kan vermiş bir milletiz. Kimse birlik ve beraberliğimizi bozamaz.

Daha sonra bir konuşma yapan Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ise kardeşlik ve barış mesajları vererek tüm Erzincan’ın bayramını kutladı. Vali Kahraman “Vatanımız uğruna şehit olan tüm asker ve polislerimizi minnetle ve şükranla yâd ediyoruz. Biz muhacir ve ensar kavramlarını kıymetli sayan bir geleneğin ve bir inancın mensuplarıyız. Ülkemizde misafir ettiğimiz komşularımıza devletimizin her imkânı seferber ettiği gibi millet olarak da el uzatmalıyız “dedi

Bayramlaşma töreninin ardından Başkan vekili Kalbur ve protokol mensupları sırasıyla Erzincan Emniyet Müdürlüğü, 100. Yıl Atatürk Huzurevi, Engelsiz Yaşam Merkezi, 75. Yıl Rehabilitasyon Merkezi, İl Jandarma Komutanlığı ve hastaneleri ziyaret ettiler.
 

Ziyaret edilen kurumlarda nöbet tutan memurların bayramı kutlanırken, huzur evi ve engelsiz yaşam merkezi sakinleri ile ziyaretçiler özel sohbetler gerçekleştirdiler.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR