Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERZİNCAN BELEDİYESİ BİR PROJEYİ DAHA HAYATA GEÇİRİYOR

Buradasınız: Haberler - Erzincan Belediyesi Bir Projeyi Daha Hayata Geçiriyor

1552 görüntülenme - Tarih: 10.09.2015    YAZDIR

SODES 2015 kapsamında Erzincan Belediyesi tarafından hazırlanan “Geleceğiniz Parmaklarınızın Ucunda 3” projesi Erzincan Valisi Süleyman Kahraman’ın da katıldığı toplantıda T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edildi.

Erzincan genelinde kabul edilen 10 proje arasına giren “Geleceğiniz Parmaklarınızın Ucunda 3” projesi,  Dokuz alt başlık altında toplanan bu projeyle genç, yaşlı, çocuk, erkek, kadın, engelli demeden tüm hemşehrilerimizin daha fazla sosyalleşmesi hedefleniyor.

 “Geleceğiniz Parmaklarınızın Ucunda 1” projesinde, 840 ilk ve orta dereceli öğrenciye bilgisayarın ve internetin faydalı kullanımı ile ilgili eğitimler verilmiş, “Geleceğiniz Parmaklarınızın Ucunda 2” projesinde ise çocuk-genç-engelli ve ihtiyaç sahibi toplam 106 kişiye piyano, halk oyunları, mental matematik ve İngilizce eğitimler verilmişti.

Projenin üçüncü ayağında ise yine dezavantajlı guruplar hedef alınarak yaklaşık 200 kişiye çeşitli sanat dallarında eğitimler verilmesi hedefleniyor. 65 yaş üstü genç kalanlara resim, İlk ve Ortaokul öğrencilerine tiyatro, bedensel engellilere futbol-ses korosu, ihtiyaç sahibi çocuklara yüzme, ev hanımlarına mefruşat, üniversite gençliğine fotoğrafçılık, zihinsel engelli çocuklara bilgisayar eğitimlerinin yanı sıra Erzincan Belediye’si içerisinde oluşturulacak merkezde bir mağaza kalitesinde “Elbise Geri Dönüşüm Stantları” oluşturulması planlanmaktadır.

12 ay sürecek proje sonunda sergiler, tiyatro gösterileri, turnuvalar ve konserler planlanmaktadır. Erzincan Belediyesi’nin SODES kapsamında hazırlamış olduğu 10. Proje olan “Geleceğiniz Parmaklarınızın Ucunda 3” projesi başarının da başarısızlığında insanın kendi elinde olduğunu anlatılmaya çalışıldığı bir farkındalık projesidir.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR