Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
HACI ADAYLARINI DUALARLA UĞURLADIK

Buradasınız: Haberler - Hacı Adaylarını Dualarla Uğurladık

992 görüntülenme - Tarih: 07.09.2015    YAZDIR

Erzincan'dan kutsal topraklara giderek hac vazifesini yerine getirecek olan 87 hacı adayı dualarla uğurlandı. Terzibaba Camisi önünde düzenlenen uğurlama Törenine  hacı adaylarının yanı sıra aileleri Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Belediye Başkan Vekili Recep Gökalp ve İl Müftüsü Yavuz Karabayır katıldı.

 

Okunan Kur’an tilavetiyle başlayan uğurlamada hacı adaylarına hitaben kısa bir konuşma yapan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, “Rabbim bir gün herkese nasip etsin inşallah. Sevdiklerimiz, ailelerimiz, eşimiz, dostumuz için, tüm İslam coğrafyasında zulüm gören kardeşlerimiz ve akan kardeşkanının sona ermesi için dua edeceğiz. Rabbim hac vazifenizi ve dualarını şimdiden kabul eylesin; Rabbim sizleri sevdiklerinize sağlık ve sıhhat içerisinde kavuşmayı nasip eylesin inşallah” dedi.

 

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ise yolculukların ve misafirliklerin en güzeline giden hacılarla bir araya geldiklerini dile getirerek, “Mebrur bir haccın karşılığı cennettir. Değerli kardeşlerim sizlerden isteğim Türkiye için, Erzincan için ve İslam alemi için bol bol dua etmenizdir. Sizlerin duasını almanın herkese nasip olmayacağını ifade etmek istiyorum.  Allah’a emanet olun.”

 

Daha sonra İl Müftüsü Yavuz Karabayır'ın duaları eşliğinde yolcular otobüslerdeki yerlerini aldılar. Dualar ile yolcu edilen hacı adayları havayoluyla mukaddes topraklara gitmek için Erzurum'a doğru hareket ettiler.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR