Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
RAMAZAN BAYRAMI MÜNASEBETİYLE ERZİNCAN BELEDİYESİNDE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ DÜZENLENDİ.

Buradasınız: Haberler - Ramazan Bayramı Münasebetiyle Erzincan Belediyesinde Bayramlaşma Töreni Düzenlendi

1176 görüntülenme - Tarih: 19.07.2015    YAZDIR

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy'un ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene, eski Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın, Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Erzincan AK Parti Milletvekili Dr. Talha Erol Durmaz, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkân ve vatandaşlar katıldı.

Eski Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım bayramlaşma programında yaptığı konuşmada Türkiye’yi bölmeye, parçalamaya takatini azaltmaya yönelik hiç bir faaliyete izin vermeyeceklerini ifade ederek, en büyük gücü ay yıldızlı bayraktan alındığını belirterek “Etrafımızı görüyorsunuz adeta bir ateş çemberiyle çevrilmiş. Üzülerek ifade etmek isterim ki orada yapılmaya çalışanların bir benzerini de ülkemizde yapmak için ciddi gayretler var. Bu noktada uyanık ve basiretli olacağız ülkemizi bölmeye, parçalamaya, takatini azaltmaya yönelik hiç bir faaliyete izin vermeyeceğiz. İşte bugün burada olduğumuz gibi, bizim en büyük gücümüz ay yıldızlı bayrağımızdır.780 bin kilometre kare vatan toprağıdır.78 milyon vatan evladıdır. Askerimiz ile polisimiz ile sivilimiz ile memurumuz ile esnafımız ile emeklimiz ile nasıl bu toprakları bağımsız yaşadığımız bir vatan haline getirdiysek, büyük Atatürk'ün bize işaret ettiği muhasır medeniyetler seviyesine Türkiye’yi taşımakta bizim en onurlu görevimizdir." Dedi.

 

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ise yaptığı konuşmada “Alevisi ile Sünnisi ile zengini ile fakiri ile herkesin bir araya gelip kucaklaştığını ifade etti.

Daha sonra kürsüye gelen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Bir ay boyunca Alevi, Sünni, Kürt, Türk kardeşlerimizle birlikte barış ve huzur içersinde dolu dolu bir bayram geçirdik. Ancak dünyanın dört bir yanında, Filistin’de, Irak’ta, Suriye’de, Doğu Türkistan’da yaşayan müslümanlar büyük sıkıntılar içerisinde bir bayram geçiriyorlar. Yüce Mevla’nın idrak ettiğimiz bayram hürmetine, kardeşlerimizin yardımcısı olmasını niyaz ediyoruz” dedi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR