Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
13 ŞUBAT ETKİNLİKLERİ ZAFER YÜRÜŞÜ İLE DEVAM ETTİ

Buradasınız: Haberler - 13 Şubat Etkinlikleri Zafer Yürüşü İle Devam Etti

577 görüntülenme - Tarih: 13.02.2018    YAZDIR

Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında "Zafer Yürüyüşü" yapıldı. 


Belediyemi önünde bir araya gelen hemşehrilerimiz, Erzincan Belediyesi MehterTakımı öncülüğünde ellerindeki Türk bayrakları ve meşalelerle Halit Paşa Caddesi'nden, Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

Cumhuriyet Meydanı'nda Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda, Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan Mehmetçiklerimiz için dua edildi.

12 Şubat akşam saatlerinde gerçekleştirilen programa 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Valimiz  Ali Arslantaş, Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Belediye Başkanımız Cemalettin Başsoy  Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, Jandarma Komutanı Hasan Aksoylu ile vatandaşların katıldığı

Alanda konuşan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy i yüzyıllar önce bu topraklarda büyük zulümlerin yaşandığını, işgal altındaki bu topraklarda her türlü melanetin olduğunu, bu toprakları savunmak için Çanakkale'de Dumlupınar'da vatan evlatları şehit olurken Ermenilerin Erzincanlılara büyük zulümler yaptığını ifade etti.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise , 100 yıl önce ecdadın sıkıntı başlayınca bu yurdu koruma sevdasına düştüğünü belirterek, "Halit Paşa'dan, Kazım Karabekir Paşa'yı ve onların kahraman askerlerini sevgi, saygı, muhabbet ile anıp selamlıyoruz. Yurt ettiğimiz bu toprakları yurt tutmak için şu anda Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de olan babayiğitlerimizi, koç yiğitlerimizi, yavrularımızı sevgi, saygı muhabbet ile anıp selamlıyoruz." dedi.

 Program Erzincan Belediyesi Mehter Takımı konseri ile sona erdi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR