Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BELEDİYEMİZDEN 24 SAAT KESİNTİSİZ KAR MESAİSİ

Buradasınız: Haberler - Belediyemizden 24 Saat Kesintisiz Kar Mesaisi

549 görüntülenme - Tarih: 25.01.2018    YAZDIR

Erzincan Şehir merkezinde gece geç saatlerde başlayan kar yağışı sonrası belediyemiz kar temizleme ve tuzlama çalışmalarına aynı saatlerde başladı. Kaldırımlarda 130, yollarda ise 70 personelle çalışmalarını sürdüren belediyesi bu çalışmalarını 10 İş makinesi, 3 greyder ve 2 kürüme ile tuzlama aracıyla tüm cadde ve sokaklarda trafik akışının sıkıntısız bir şekilde sürdürülebilmesi için hizmet etmeye devam ediyor.

 

Belediyenin böyle bir duruma hazırlıklı olduğunu ve yoğun mesai yaparak şehir genelinde 330 Kilometreyi aşan yol ağını sürekli olarak kontrol altında tutacaklarını ifade eden Belediye Başkanımız Cemalettin Başsoy "Kar rahmet ve bereketi ile geldi. Ekiplerimizin anında müdahalesi ile kar yağışı, trafik açısından en az sıkıntı ile atlatılıyor. İlk önceliğimiz ana caddeler ve kent içi toplu taşıma güzergâhları oldu. Ayrıca temizlik işleri müdürlüğümüze bağlı personelimizde kaldırım temizleme çalışmalarına başladı. Ekiplerimiz yoğun kar yağışına hazırlıklı ve gerekli tüm tedbirleri almış durumdayız. Kent içerisinde ulaşımın aksamadan yapılabilmesi adına elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Halkımızdan özellikle hem Şehir içindeki trafik yoğunluğunu hem de kazaları önlemek amacıyla toplu taşıma araçlarını kullanmalarını tavsiye ediyoruz "dedi.

 

Belediyemiz, 1. ve 2. derece arterler ile otobüs yolları ve acil durum ekiplerinin güzergâhları ile hastane yollarında çalışmaların kesintisiz sürdürülmesini sağlıyor.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR