Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENLERLE KUTLANDI

Buradasınız: Haberler - 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenlerle Kutlandı

275 görüntülenme - Tarih: 30.08.2017    YAZDIR

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yıl dönümü münasebetiyle Erzincan'da kutlama programı düzenlendi.


Kutlama programı Erzincan Belediyesi önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Törende Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Atatürk Anıtına çelenk sunarak, saygı duruşunda bulundular. Törene Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, kamu kurum kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, polis, askeri ve sivil erkan ile vatandaşlar katıldı.


Atatürk Anıtına çelenk sunma töreninin ardından Erzincan Ali Aslantaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Erzincan Milletvekili S Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Valilik makamında tebrikleri kabul ederek, protokol mensuplarının zafer bayramlarını kutladılar.


Valilik makamında gerçekleştirilen tebrik kabul merasiminin ardından Ordu Caddesi üzerindeki kutlama törenine geçildi. Düzenlenen törende Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, törendeki polis, asker ve vatandaşları, üstü açık arabadan selamladılar.


Gerçekleştirilen selamlama merasiminin ardından tören Saygı Duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Töreni izlemeye gelen vatandaşlar ise tören birliklerinin geçişi esnasında ellerindeki Türk bayrakları ile coşkuya ortak oldu.

Protokol üyeleri günün akşamında 30 Ağustos resepsiyonuna katıldı.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR