Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BAŞKAN BAŞSOY ESKİ SANAYİ SİTESİ ESNAFIYLA BİRA ARAYA GELDİ.

Buradasınız: Haberler - Başkan Başsoy Eski Sanayi Sitesi Esnafıyla Bira Araya Geldi

490 görüntülenme - Tarih: 15.09.2017    YAZDIR

 Katılımcı belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, hemşehrilerimizle bir araya gelmeye devam ediyor.

15 Eylül Cuma günü Eski Sanayi sitesi esnafıyla bir araya gelen Başkan Başsoy’a  Belediye Meclis Üyesi Recep Gökalp,Ferhat Yıldız, Belediye Başkan Yardımcıları Halit Mutlu ve Karabey Atıcı eşlik etti.

Yaklaşık iki saat süren belediye çalışmalarını sanayi sitesi esnafına anlatan Başkan Başsoy esnafın istek ve önerilerini dinledi.

Daha sonra bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Yaklaşık 3,5 yıldır şehrimize hizmet veriyoruz. Bu 3,5 yılda sizlerin de desteğiyle birçok çalışmaya imza attık. Bir şehrin belediyecilik açısından en önemli meselesi alt ve üst yapı çalışmalarıdır. 2007 yılında başlatılan içme suyu yenileme şebekesinden dolayı bazı sokaklarımızda üst yapı çalışmaları geç başladık. Bu sene itibariyle şehrimizde 300km lik içme suyu şebekesi tamamen yenilenmiş olacak. Buna bağlı olarak ishale hattı ve arıtma tesisi yeniliyor ayrıca 20km kanalizasyon hattı da inşa edildi.

Altyapı çalışmalarını tamamlandığı bölgelerde üst yapı çalışmalarına başladık ve şehrimizde asfalt kaldırım yapılmamış çok az cadde ve sokak kaldı.

Çalışmalarımız bununla sınırlı değil. Yeşil son üç buçuk yılda yeşil alan çalışmalarımız eskiye göre iki kat arttı. Mesire alanlarımızı genişlettik ve güzelleştirdik. Erzincan’ı bisiklet yollarıyla tanıştırdık. Yeni bulvarlar altı ye tanı cadde genişletmesi gerçekleştirdik. Otopark sorununu çözmek için çalışmalara başladık. İnşallah çok kısa sürede temellerini atacağız. Aksu deresi projesinde ise zemin etüt çalışmalarına başlandı. İnşallah 2020 yılında tamamlanacak. Bu projelerle Erzincan’ın makus tarihi değişecektir. Öncelikle Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere emeği geçen her kese teşekkür ederim.” dedi

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR