Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
CUMA NAMAZINI HEP BERABER EDA ETTİK

Buradasınız: Haberler - Cuma Namazını Hep Beraber Eda Ettik

459 görüntülenme - Tarih: 14.07.2017    YAZDIR

Erzincan’da 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Cumhuriyet meydanında binlerce kişi Cuma namazında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır’ın kıldırdığı Cuma namazı öncesi 15 Temmuz şehitleri için okunan hatimlerin duası edildi.

 

Cumhuriyet meydanın da kılınan Cuma namazına Erzincan Valisi Ali Arslantaş,Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve il Protokollü katıldı.

Cuma namazında hutbeye çıkan Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır verdiği vaazda “O gece maruz kaldığımız ihanet ve işgal teşebbüsünün din kisvesi altında yapılmasıdır. 15 Temmuz gecesinde şahit olduk ki suret-i haktan görünerek 40 yıl boyunca bu milletin dinini, imanını, değerlerini, duygularını, zekât, sadaka ve yardımlarını istismar eden bir ihanet şebekesi, milletimizin varlığına kast etti. Milletin çocuklarını çalarak birkaç nesli heba eden bir nifak hareketi, müstevlilerin emelleri doğrultusunda ülkemizin bekasını hedef aldı. Bu ihanet girişimi bir kez daha gösterdi ki, bizlere düşen vazife, yüce dinimizi sahih kaynaklardan öğrenmektir. İslâm’ı Kur’an ve sünnetin rehberliğinde en güzel şekilde yaşamaktır. Tarih boyunca medeniyetler kuran ana yoldan sapmamaktır. Din gibi yüce bir hakikati şahıslar üzerine bina etmemektir. Bu tür ihanet ve kötülüklere bir daha maruz kalmamak, maslahat rengine bürünmüş mefsedet hareketlerine boyun eğmemek için bilgi ve hikmet yolundan ayrılmamaktadır.” dedi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR