Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA ENGELSİZ HİZMET

Buradasınız: Haberler - Engelli Vatandaşlarımıza Engelsiz Hizmet

358 görüntülenme - Tarih: 10.04.2017    YAZDIR

Erzincan Belediyesi engelsiz şehir sloganı ile çıktığı yolda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kent merkezinde görme engelli bantları, engellilere uyumlu kaldırım rampaları, engellilere uyumlu toplu taşıma araçları gibi uygulamalarla birlikte, yıllardır engelli nakil aracıyla engelli hemşehrilerimizin kent içi ulaşımlarını sağlıyor.

 

Çağrı merkezine yapılan başvuru akabinde engelli aracımız şehir merkezindeki engelli hemşehrilerimizi istediği noktaya bırakıyor ve işinin görülmesi akabinde de bulunduğu yerden alarak evine ulaştırıyor. Özellikle engellilerin hastanelere ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan belediye, kamu kurumlarındaki resmi işlemlerini yürütmek isteyen engellilere de yardımcı oluyor.

 

Erzincan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada son bir yıl içesinde birebir hizmet üretilen engelli sayısının 250’yi aştığı belirtilirken, açıklamada ayrıca bu hizmetin engeli hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırmak için önemli bir katkı sağladığı da ifade ediliyor.

 

Engelli aracından yararlanmak isteyen hemşehrilerimiz, Erzincan Belediyesi’nin 444 9 024 nolu çağrı merkezini arayarak araç talebinde bulunabiliyorlar. 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR