Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BİNALİ YILDIRIM PARKINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Buradasınız: Haberler - Binali Yıldırım Parkında Çalışmalar Devam Ediyor

1020 görüntülenme - Tarih: 04.01.2017    YAZDIR

Şehrimizi, ülkemizin en yeşil kentlerinden biri haline getirme yolunda önemli adımlar atmaya devam eden Erzincan Belediyesi, yürütmeyi planladığı yeşil alan projeleri ile kişi başına düşen yeşil alan miktarını 4m² artırmayı hedefliyor.

 

Bu amaçla kent merkezinde önemli yeşil alan çalışmalarının startını veren Erzincan Belediyesi Geçit Deresi Rekreasyon projesiyle bölgeye yeni bir park inşa ediyor. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın isminin verileceği parkın çok kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

 

Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan’ı ülkemizin en yeşil kenti yapmak istediklerini ifade etti.

 

Başkan Başsoy sözlerini şöyle sürdürdü” Yeşil alan hedefimizi yakalamak için çalışmalar yürütüyoruz. Bunların ilki Şehrimizin doğusunda ve batısında bulunan Geçit ve Vasgirt Dereleri rekreasyon projesi. Bu alanları ıslah ederek çevrelerini yürüyüş yolları, oturma grupları,çocuk oyun alanlarıyla donatarak hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Geçit Deresi çevresinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde bu alana Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım Beyefendinin ismini vereceğimiz yeni bir park inşa ediyoruz.” dedi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR