Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BAŞKAN BAŞSOY İSTANBULDAKİ ERZİNCANLILARLA BULUŞTU

Buradasınız: Haberler - Başkan Başsoy İstanbuldaki Erzincanlılarla Buluştu

568 görüntülenme - Tarih: 26.12.2016    YAZDIR

EKEV, 24 Aralık Cumartesi günü İstanbul’da hizmet veren Erzincan Kültür Merkezinde bir organizasyon gerçekleştirdi. Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoyun konuşmacı olarak katıldığı “Yerel Yönetimlerde Erzincan” konulu konferansa ÇOK SAYIDA Erzincanlı katıldı.

Programın açılış konuşmasını EKEV Başkanı Sadık Ağca gerçekleştirdi. Konuşmasında İstanbul’daki hemşehrilerimiz için Erzincan’da yerel idare bazında ne tür yatırımlar gerçekleştirildiğine dair bir bilgilendirme toplantısı planladıklarını ifade eden Ağca, Başkan Başsoy’un bu maksatla bir sunum gerçekleştirmek üzere davet edildiğini ifade etti. EKEV’in yaptığı hizmetlerden de bahseden Ağca, her ay 4.000 öğrenciye 200 TL burs imkanı sunduklarını ve ilk bursiyerlerinin eğitimlerini tamamlayarak devlet kademelerinde çeşitli makamlarda hizmet verdiklerini ifade etti.

Sadık Ağca’dan sonra mikrofona Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy geldi. Başkan Başsoy, ilk olarak 15 Temmuz darbe girişiminden ve milletin darbecilere karşı dik duruşundan bahsederek, “Çetelere, terör örgütlerine teslim edilecek ne toprağımız ne de devletimiz var.” Dedi.

Daha sonra ilimizde devlet tarafından yürütülen genel yatırımlara kısaca değinen Başkan Başsoy, bu yatırımlarda büyük rolü olan Sayın Başbakanımız Binalı Yıldırım’a şükranlarını dile getirdi. Başkan Başsoy daha sonra Erzincan Belediyesi’nin yaptığı yatırımlarla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Katılımcıların ilgiyle izlediği sunumlarda yatırımlar dışında belediye projeleri de gündeme geldi. Sunum akabinde katılımcıların sorularını cevaplayan Başkan Başsoy Erzincan için 24 proje ile iş başına geldiklerini bunun yaklaşık 18’ini hayata geçirdiklerini vurguladı.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR