Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERZİNCAN BELEDİYESİNDEN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ENGELSİZ KONSER

Buradasınız: Haberler - Erzincan Belediyesinden Dünya Engelliler Gününde Engelsiz Konser

757 görüntülenme - Tarih: 03.12.2016    YAZDIR

Gerçekleştirdiği projelerle tüm Türkiye’ye örnek olmaya devam eden Erzincan Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde özel konser düzenledi. Tamamı engellilerden oluşan koro konsere gelen misafirlerin hoş vakit geçirmeleri sağlandı.

3 Aralık Cumartesi günü Müftülük Konferans Salonunda düzenlenen programa Erzincan Vali Vekili Dede Musa Baştürk, Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İl protokolü ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Saygı duruşu ve engelli kardeşlerimizin işaret diliyle okuduğu İstiklal Marşıyla başlayan programın açılış konuşmasını Geleceğiniz Parmaklarınızda 3 projesinin koordinatörü Ferruh Erkan’ın konuşmasıyla devam etti.  

Daha sonra bir konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Tüm engelli kardeşlerimizin Engelliler Günü’nü kutluyorum. Engelli kardeşlerimizin şehrimizde daha rahat hareket edebilmelerini sağlamak için çaba sarf ediyoruz. Ülkemizde Son 14 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla evlerine hapis edilmiş engelli kardeşlerimize yönelik birçok çalışma gerçekleştirildi. Bizde Erzincan Belediyesi olarak Başta Geleceğiniz Parmaklarınızın Ucunda projesiyle yaklaşık 600 hemşehrimiz bu proje sayesinde bir meslek öğrendi. Yine ERMEK projesiyle 20 kardeşimiz meslek öğreniyor. Hepimiz birer engelli adayıyız. Engelsiz bir dünya Engelsiz bir Erzincan için çalışmalarımız devam edecek.” Dedi.

Akabinde kürsüye gelen Erzincan Vali Vekili Dede Musa Baştürk ise “ Gönüllerini kazanmamız gereken kardeşlerimiz, kusursuz canlarıyla, yıllarca birikmiş suskunluklarını burada giderecekler. Can kusursuzdur, kusur bedendedir. Bu programın gerçekleştirilmesinde emeği geçen her kese teşekkür ederim.” dedi

Daha sonra kürsüye gelen Erzincan Milletvekili Serkan Bayram “ programın gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.   

Ardından engelli vatandaşlar ve Beyaz Ay Derneği Dernek Başkanı Yunus Kılıç, engellilere yönelik çalışmalarından dolayı Erzincan Vali Vekili Dede Musa Baştürk ve Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’a plaket takdim ettiler.

Yapılan konuşmaların ardından Engelsiz Şarkılar Notaların Ucunda korosu tarafından birbirinden güzel şarkılarla izleyenleri mest ettiler.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR