Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BAŞKAN BAŞSOY YUNUS EMRE MAHALLESİ SAKİNLERİYLE BULUŞTU

Buradasınız: Haberler - Başkan Başsoy Yunus Emre Mahallesi Sakinleriyle Buluştu

510 görüntülenme - Tarih: 28.11.2016    YAZDIR

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’un hemşehrilerimizle bir araya geldiği mahalle meclis buluşmaları devam ediyor. 25 Kasım Cuma günü Yunus Emre Mahallesinde gerçekleştirilen Mahalle Meclis Toplantısında Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’a Erzincan Belediye Başkan yardımcıları, birim müdürleri eşlik etti.

Toplantıda konuşan Başkan Başsoy “ 2.5 yılda şehrimizde 100 Milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Biz bunları artık anlatmıyoruz. Şimdi sırada büyük projeler var. Aksu projemiz bunlardan biri. Bu projeyle şehrimizin içme suyunu değiştiriyoruz. Bununla ilgili gerekli çalışmaları gerçekleştirdik. Yaklaşık maliyeti 150 Milyon TL. inşallah 3 sene içerisinde tamamlanacak. Yine kentsel dönüşüm projelerimiz var. Bu projenin maliyeti ise 300 Milyon TL. 2019’un eylül ayında tamamlanacak. Tramvay projemizde ise gerekli çalışmalar tamamladık. Projeyi ulaştırma bakanlığına teslim ettik. Eski Erzincan bölgesini ayağa kaldırıyoruz. Bu bölgede bulunan kirli iş kollarını başka bir yere taşıyacağız. Tarihi binaları aslına uygun bir şekilde inşa edeceğiz. Bu bölgede ilk çalışmamız Pir Sami Hz. camisi oldu. İnşallah çok kısa bir süre sonra ibadete açılacak.” Dedi.

Başkan Bşsoy daha sonra Yunus Emre Mahallesi sakinlerinin sorularını cevapladı. Toplantının sonunda mahalle sakinlere Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’a mahalleye de gerçekleştirilen çalışmalardan dolayı plaket taktim ettiler. 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR