Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
22. MUHTARLIK HİZMET BİNASI ERGENEKON MAHALLESİNDE AÇILDI

Buradasınız: Haberler - 22 Muhtarlık Hizmet Binası Ergenekon Mahallesinde Açıldı

665 görüntülenme - Tarih: 19.10.2016    YAZDIR

Erzincan Belediyesi, yol, park ve gerçekleştirdiği projelerle şehrimizi fiziki olarak güzelleştirirken, kamu hizmeti verilen alanların alt yapısını da iyileştiriyor. "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın." Anlayışını benimseyen belediye idaresi, halkımızın daha iyi hizmet alması için muhtarlık hizmet binası olmayan mahallere, modern ve prestijli muhtar evleri inşa etmeye devam ediyor. Erzincan Belediyesi şimdiye kadar Ergenekon Mahallesiyle birlikte 22 mahallede Muhtarlık Hizmet binasını tamamladı. Ayrıca bu mahalle parkları, kaldırımları ve Erzincan Valiliği ile Erzincan Belediyesi tarafından inşa ettirilen spor kompleksiyle örnek bir mahalle haline geldi.

19 Ekim Çarşamba günü Ergenekon Mahallesi Muhtarlık Hizmet binası açılışında konuşan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy  “Geçen sene hükümetimiz tarafından 19 Ekim, Muhtarlar günü olarak ilan edildi. Bütün muhtarlarımızın Muhtarlar Günü kutlu olsun. Muhtarlarımız sivil toplum kuruluşlarının en uç noktasında hizmet veren şahıslardır. Başımızın tacı olan muhtarlarımız zorluklar içerisinde görev yapıyorlar. Onların hizmetlerini daha rahat ve konforlu bir şekilde hizmet verebilmelerini sağlamak maksadıyla 25 mahallemizin tamamında muhtar evleri yapıyoruz. Bir iki ev dışında bunları tamamladık. Tabi ki sadece bina yapmakla kalmadık. Binanın doğal gazını çektirdik ve masasından sandalyesine kadar her şeyini de tamamlayarak hizmete sunduk.

Hükümetimiz son 14 yılda yapmış olduğu icraatlara ek olarak muhtarlarımızın maaşlarına da ciddi bir artış yaptı. Sigorta pirim ödemelerinin yapılması içinse başbakanımıza bir teklif götüreceğiz. İnşallah önümüzdeki yerel seçimlere kadar bu işi de halletmiş olacağız. Biz Erzincan Belediyesi olarak yaptığımız ve yapacağımız hizmetleri muhtarlarımız ile birlikte istişare ederek gerçekleştiriyoruz. İnşallah bundan sonrada böyle devam edeceğiz. ” Dedi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR