Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BELEDİYE BAŞKANLARI BİRLİĞİ TOPLANTISI ERZİNCAN BELEDİYESİ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Buradasınız: Haberler - Belediye Başkanları Birliği Toplantısı Erzincan Belediyesi Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

682 görüntülenme - Tarih: 03.10.2016    YAZDIR

 Erzincan Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve 44 belediye başkanının katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanları Birliği Başkanı ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş  “Belediye Başkanlığı zor bir görevdir.Düzce'de en erken ben kalkıp en geç ben yatmaya gayret ediyorum. Çünkü sorumluluklarımız çok fazladır. Daha iyiyi daha güzeli bulmak için var gücümüzle çalışmamız çevre belediyelerle iyi ilişkiler içinde olmamız gerekmektedir. Bunun için Belediye Başkanları Birliği’nin misyonu çok önemlidir. “ dedi.
 

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ise FETÖ'nün darbe girişimine değinerek "Ülkemiz gerçekten çok ciddi süreçten geçiyor. Bu süreci çok iyi değerlendirmek lazım.Bu süreçte birlik ve beraberliğimizi en üst seviyeye çıkarmalıyız. 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan, içimizde yetişmiş hainlerin çok kısa zamanda cezalandırılıp ülkemizin yolunun açılması gerekiyor." dedi.

Son olarak konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 23 ile yönelik teşvik paketinin önemine işaret etti. Bu teşvik paketinin bölgeye katkısı olacağını dile getiren Arslantaş, şöyle devam etti 

"Biz de ErzincanErzurumGümüşhane ve Bayburt ile bir bölgeyiz. Diğer illerden farkımız ve tercih edilebilir sebebimiz şu, diğer 19 ilimiz gibi terörle anılan bir geçmişimiz yok. İnsanlar, yatırımcılar kurumsal ve maddi birikimlerini buraya taşırken endişe duymadan gelecekler. Gelince burada ne bulacaklar, yatırım ve kalkınma bankasının teşviğini bulacaklar. Organize Sanayi Bölgesi'nde ücretsiz arsa bulacaklar, bunları karşılıksız vereceğiz. Kurulacak fabrikalar için yatırım ve kalkınma bankası yatırımcıları destekleyecek. Eğer yatırımcı kendisi yaparsa fabrikasını alım garantisi verilecek." Dedi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından birlik üyelerine Erzincan Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi. Daha sonra Erzincan Belediyesi tarafından şehir genelinde yürütülen çalışmaları incelendi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR