Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
15 TEMMUZ GECESİ, TARİHİMİZE KARA BİR LEKE OLARAK GEÇMİŞTİR.

Buradasınız: Haberler - 15 Temmuz Gecesi, Tarihimize Kara Bir Leke Olarak Geçmiştir

1535 görüntülenme - Tarih: 16.07.2016    YAZDIR

Dünyanın öbür ucundaki devletler, bu devletlerin beslediği ve büyüttüğü yine dünyanın öbür ucundaki hainler, devletimize, milletimize, demokrasimize kastetmişlerdir. Milli iradeye, milletin egemenliğine kurşun sıkmışlardır. İşgalci kuvvetlerin bile gösteremeyeceği bir cüretle sivil halkın üzerine ateş açmış, devletimiz tarihinde ilk defa millet meclisimizi bombalama cüretini göstermişlerdir.

Bu kakışma, geri püskürtülmüştür. Millet, kendi hakimiyetine kastedenlere büyük bir ders vermiştir. Oyları ile seçtiklerine sahip çıkmış, emniyet güçlerimizle, silahlı kuvvetlerimiz içerisindeki sağ duyulu büyük çoğunlukla birlikte darbecilere dur demiştir.

Olay gecesi ve ertesi gün meydanları dolduran hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Alevisi ile sünnisi ile, Mhp'lisi, CHP'lisi, Büyük Birlik Partilisi, Saadet Partilisi ve Ak Partilisi ile bu hainlere gereken cevap verilmiştir. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım beyin hemşehrilerine layık bir duruş gösterilmiştir. Recep Tayyip Erdoğan'a aralıksız, kesintisiz 15 yıldır artarak verdiği desteğe yakışır bir tavır almıştır.

Paralel yapı, bir terör örgütüdür. Hatta görülmektedir ki silahlı bir terör örgütüdür. Milletin desteğini arkasına alan büyük devletimiz hainlere gereken cezayı en sert şekilde verecektir.

Bu olaylarda hemşehrilerimiz ayrıca büyük bir sayduğu örneği sergilemiş, gereksiz taşkınlıklar göstermemiştir.

Buradan, bu kalkışmanın bastırılmasında büyük emeği olan başta sayın Valimiz Ali Arslantaş beye, emniyet müdürümüz nezdinde bütün emniyet güçlerimize şükranlarımızı bildiriyorum. Vatanperver, imanlı Türk ordusunun subaylarına, hasseten 3. Ordu Komutanımız Org. İsmail Serdar Savaş'a teşekkür ederim.

Olaylarda şehitler verdik. Kayıplarımız yüreklerimizi yaktı. Merhumların mekanları cennet olsun inşallah. Demokrasi şehitlerimizin önünde saygı ile eğiliyorum. Ailelerinin ve milletimizin başı sağolsun.

Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR